Gegužės 5 d. Japonijoje švenčiama berniukų šventė, japoniškai vadinama Tango no Sekku.
Vilniaus universiteto Botanikos sode yra įkurtas vienas gražiausių japoniškų sodų Lietuvoje, tad šią dieną, gegužės 5 d., penktadienį, 16.00 val. kviečiame į smagią šventę mažus ir suaugusius berniukus bei mergaites švęsti vaikų dieną, grožėtis japonišku sodu, dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, degustuoti japonišką arbatą bei sudalyvauti ekskursijose.
16.00 val. vyks kūrybinės dirbtuvėlės, kuriose vaikai kurs iš popieriaus japoniškus karpius. Gretimoje salėje suaugusieji kartu su www.bonsaisodas.lt meistrais mokinsis, kaip sukurti ir prižiūrėti bonsai medelius.
17.00 val. šventė tęsis japoniškame sode, kurį papuoš vaikų sukurti karpiai, vyks arbatos ruošimo ceremonija, išgirsime Japonijos ambasados atstovų palinkėjimus.
17.30 val. pakviesime į dvi ekskursijas: susipažinti su japonišku sodu (dendrologinių kolekcijų vyr. kuratorė V.Pribušauskaitė) bei VU Botanikos sodo magnolijomis (dendrologinių kolekcijų vyr. kuratorė G.Jurkevičienė).
Japonijoje kasmet penkto mėnesio penktą dieną švenčiamos šventės metu kiekvienam šeimos vyrui lauke iškabinamas spalvotas popierinis karpis. Karpį japonai laiko stipriausia, atkakliausia iš žuvų, todėl jis laikomas vyriškumo simboliu. Taip pat šios šventės metu rengiami vaidinimai, žaidimai, kepami saldumynai. Vienas iš tradicinių šios šventės saldumynų – Kashiwa-Mochi. Jis kepamas iš ryžių bei pupelių ir vyniojamas į ąžuolo lapą. Saldumyno forma panaši į šalmą, todėl buvo tikima, kad tokie saldumynai padeda samurajams laimėti kovas. Ąžuolas, kaip tvirčiausias medis, simbolizuoja stiprybę. Kitas saldumynas – Chimaki, gaminamas iš ryžių miltų, vyniojamas į bambuko lapą, nes bambukas – pasiaukojimo simbolis.
Berniukų dieną tradiciškai visi vyrai ir berniukai maudosi vilkdalgių vonioje. Vilkdalgio stiebas panašus į kardą, todėl siejamas su vyriškumu. Buvo tikima, kad vilkdalgių vonia stiprina ir saugo nuo ligų.
Trečio mėnesio trečią dieną (kovo 3 d.) Japonijoje švenčiama Lėlių šventė, skirta mergaitėms.
Renginys nemokamas, mokamas tik įėjimas į VU Botanikos sodą (3 EUR suaugusiam, 1,50 EUR mokyklinio amžiaus vaikui, ikimokyklinukams nemokamai).