Vasario 10 d., šeštadienį, 10.00 val. kviečiame į GAMTINĖS ŽEMDIRBYSTĖS SEMINARĄ, kurį ves gamtinės žemdirbystės praktikas LAIMIS ŽMUIDA.
Seminaro metu bus galima sužinoti daug naudingos informacijos apie tai, kaip praktikuoti gamtinį gyvenimo būdą ir darniai naudotis gamtos dovanomis, kaip įsirengti savo gamtinį daržą ir ką jame auginti, o taip pat – apie laukinius valgomus augalus, gamtinius principus buityje, kaip užsiauginti savų sėklų, prognozuoti orus ir daug kitų naudingų dalykų.
Lektorius ir gamtinės žemdirbystės praktikas L.ŽMUIDA jau ne vienerius metus veda gamtinės žemdirbystės, sėklų auginimo bei laukinių valgomų augalų pažinimo seminarus. Jis pats yra užaugęs mieste ir jo šeima neturėjo nei kaimo, nei kolektyvinio sodo sklypo, tad buvo tikras “asfalto vaikas“, bet prieš keliolika metų pasuko savo gyvenimą Gamtos link. Iš draugystės su gamta gavęs labai daug, tad nori pasidalinti praktiniais patarimais iš asmeninės praktikos. Gamta tikrai yra nuostabi ir joje slypi didžiuliai lobiai, tereikia išmokti juos pasiimti.
Užsiėmimas vyks nuo 10.00 iki 16.00-17.00 val., jo tarpe bus pietų pertrauka (su atsineštiniais pietumis, žolelių arbata pavaišinsime).
Būtina išankstinė registracija el. paštu: edita.turskiene@bs.vu.lt Seminaro kaina yra 20 EUR, į kurią įskaičiuotas įėjimo mokestis į VU Botanikos sodą.
Preliminari programa:
Vieta, kur vyksta jūsų pastovus kontaktas su gamta (dydis, kaina, apylinkės, pastovus gyvenimas). Kaip susidraugauti su gamta (per pažinimą, per naudos įžvelgimą, konkretūs pavyzdžiai).
Tuščio sklypo turtai (ką galima rasti naudingo visiškai tuščiame naujame sklype).
Sklypo išplanavimas (bendri išdėstymo principai, tvenkinys, namas, kiti pastatai, automobilio vieta, sodas, daržas, kiti sodiniai, gyvatvorė).
Daržo produkcija (bendri principai, asortimentas, ką labiau verta auginti, kaip ir kiek auginti, kokio ploto reikia, kaip parinkti vietą daržui, kaip atsirinkti geresnes veisles).
Sodo produkcija (bendri principai, asortimentas, ką labiau verta auginti, kaip ir kiek auginti,
kokio ploto reikia, kaip parinkti vietą sodui, kur gauti sodinukų).
Daugiamečiai ir mažai priežiūros reikalaujantys augalai.
Uogos.
Grybai (kuriuos grybus verta rinkti, kaip grybauti, kaip grybus paruošti, kiek virti, kaip konservuoti).
Laukiniai valgomi augalai (vertingiausi laukiniai valgomi augalai, kaip vartoti, kaip įsiveisti jų savame sklype).
Maisto konservavimas (ką verta konservuoti, džiovinimas, rauginimas, sūdymas, marinavimas, konservavimas su cukrumi, pasterizavimas, tara sandėliavimui).
Maisto sandėliavimas (kambario temperatūroje, šaltai: rūsiuose, kaupuose, duobėse).
Pastatų statyba.
Saulės baterijos.
Buitis (gamtiniai principai buityje, kūno priežiūros priemonės, namų valymo priemonės).
Draugystė su šalčiu (kaip pamilti šaltą vandenį ir šaltą orą).
Pirmenybė giliosioms technologijoms (kas yra giliosios technologijos, jų pavyzdžiai).
Medelynas (kaip įsirengti medelyną, ką verta auginti, po kiek metų sulauksite pirmojo derliaus).
Sėklos (iš kur jų gauti, kaip užsiauginti savų sėklų).
Gamtos kalendorius (kaip keičiasi kraštovaizdis, kaip kinta augalija, kada kokias daržo kultūras sodinti).
Meteorologija (kaip atspėti sezono orus pagal medžių ar gyvūnų elgesį, kaip prognozuoti kasdienos orą pagal debesis, vėją, slėgį ir kitus požymius)