Kviečiame į tradicinį Poezijos pavasario renginį, kuris vyks gegužės 20 d. VU Botanikos sodo Vingio skyriuje (M.K.Čiurlionio g.110, Vilnius).
19.00 val. prasidės "Naktiniai skaitymai prie laužo". Dalyvauja poetai Greta Ambrazaitė, Simonas Bernotas, Lina Buividavičiūtė, Dovydas Grajauskas, Benediktas Januševičius, Dominykas Norkūnas, Tomas Petrulis, Vitalija Pilipauskaitė-Butkienė, Sara Poisson, Nijolė Simona Pukinskaitė, skaitovė Irena Plaušinaitytė ir kiti.
Koncertuos grupė "Kabloonak".
Renginį ves skaitovas, renginių vedėjas ir žurnalistas Juozas Šalkauskas.
Renginys nemokamas.
Poezijos pavasaris – tarptautinis poezijos festivalis, rengiamas nuo 1965 m., yra iškiliausias kasmetinis literatūrinis renginys Lietuvoje, organizuojamas Lietuvos rašytojų sąjungos ir Rašytojų klubo. Jame savo kūrybą skaito Lietuvos ir užsienio poetai, dalyvauja kritikai, literatūrologai, vertėjai, aktoriai, muzikai, fotografai, dailininkai.
Per penkiolika festivalio dienų įvyksta daugiau nei 150 pačių įvairiausių renginių: poezijos skaitymai, Poezijos pavasario laureatų vakarai, autoriniai iškiliausių poetų vakarai, jaunųjų poetų skaitymai ir dainuojamosios poezijos vakarai, moksleivių skaitymai, poezijos spektakliai, festivalio svečių vakarai, lietuvių literatūros klasikams, žymių poetų sukaktims, išėjusiems atminti skirti vakarai, poetinės-muzikinės improvizacijos, vakaronės, parodų atidarymai ir kita. Festivalio renginiai sutraukia klausytojus ne tik visoje Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse (kuriose yra didelės lietuvių bendruomenės). Kasmet rengiama tarptautinė poetų ir kritikų konferencija, kurioje diskutuojama aktualiomis literatūrinio pasaulio temomis.
Pastaraisiais metais į Poezijos pavasarį atvyksta vis daugiau užsienio poetų. Festivalio svečiais yra buvę tokie iškilūs kūrėjai kaip Czesłavas Miłoszas (Lenkija), Seamus Heaney (Airija), Carolyn Forshé (JAV), Dannie Abse (Didžioji Britanija), Adamas Zagajewskis (Lenkija), Alešas Debeljakas (Slovėnija), Tomas Tranströmeris (Švedija), Knutas Skujeniekas (Latvija), Pia Tafdrup (Danija). Festivalio svečių geografija plečiasi, atvyksta įdomūs įvairių kartų autoriai iš Japonijos, Meksikos, Mongolijos, Vietnamo ir kitų šalių.
Festivalio išvakarėse išleidžiamas eilėraščių, poezijos vertimų ir esė apie literatūrą almanachas „Poezijos pavasaris“ su kompaktine plokštele „Poezija ir balsas“. Kaune tradiciškai vainikuojamas Poezijos pavasario laureatas ir jam įteikiama Maironio premija. Kitiems geriausias poezijos knygas išleidusiems poetams įteikiamos Salomėjos Nėries, Dionizo Poškos, Jono Aisčio, Zigmo Gėlės premijos, Vilniaus miesto mero premija ir festivalio rengėjų premija už geriausią knygą vaikams. Be premijų, kūrėjai apdovanojami ir prizais – už eseistiką, už lietuvių ir už pasaulio poezijos vertimus, geriausią debiutą ir kita. Festivalio rengėjai prizą skiria ir literatūros kritikui. Geriausias metų aktorius skaitovas įvertinamas Laimono Noreikos prizu.
Iškilmingas pabaigos vakaras vyksta Vilniaus universiteto M. K. Sarbievijaus kiemelyje.
Poezijos ir meno mylėtojams per dvi savaites pristatoma išsami šiuolaikinės lietuvių ir pasaulio poezijos panorama. Poezijos pavasaris tampa vis ryškesniu Europos literatūrinių renginių žemėlapyje.
Visi festivalio renginiai nemokami