Uždaro grunto augalų specialistai tęsia pažintinių renginių ciklą Didžiajame šiltnamyje ir kviečia domėtis egzotiniais augalais, pasaulio augalų etnobotanine ir epifitų kolekcijomis. Saulėtomis dienomis jau galime „užuosti“ pavasarį. Visi, kas gyvas, ištroškę saulės spindulių. Galime stebėti kaip atgyja kambariniai augalai ir jų stiebų viršūnėse išsisukinėja švelnūs lapeliai. Nedrąsu ir sujudinti, tokie jie gležnučiai! Kaip elgtis, kad namuose auginami augalai atsigautų po žiemos, suvešėtų ir džiugintų mus savo grožiu?
Balandžio 9 d. tema – kambarinių augalų genėjimas.
Pažintiniai renginiai vyks:
11.00 – 12.00 val. nuo pagrindinės kasos grupė į šiltnamį išeina 10.45 val.
12.30 – 13.30 val. nuo pagrindinės kasos grupė į šiltnamį išeina 12.15 val.
14.00 – 15.00 val. nuo pagrindinės kasos grupė į šiltnamį išeina 13.45 val.
SVARBU! Nuo pagrindinių kasų iki Didžiojo Šiltnamio 10 – 15 min. kelio. Todėl Informacinio centro darbuotojas palydės prie pagrindinės kasos susirinkusią grupę.
BŪTINA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA el. p. edukacija@bs.vu.lt. Prašome nevėluoti į užsiėmimų pradžią. Renginys ir mažiems, ir dideliems įsigijusiems sodo bilietą bendra tvarka. Trukmė – apie valandą. Vienos grupės dydis – iki 20 žmonių. Po paskutinio užsiėmimo Šiltnamis bus uždarytas.
Balandžio 9 d. Kambarinių augalų genėjimas
Kambarinės gėlės nuo kitų augalų skiriasi tik tuo, kad jos patiko žmogui ir jis šias gėles atsinešė į savo namus. Gamtoje kai kurios rūšys būtų tokio aukščio kaip mūsų ąžuolai ar liepos. Žinoma, namų sąlygomis augalai auga lėčiau. Bet kai kurie kaip fikusai, dracenos, jukos ir dar daug kitų į juos panašių, gali pasiekti patalpų lubas. Todėl kambarinius augalus reikia genėti. Taip ne tik suvaldysime jų aukštį, bet ir suteiksime norimą formą.
Lengviausia yra formuoti gausiai besišakojančius augalus – smulkialapių fikusų rūšis, mirtas, citrinmedžius. Kiti augalai pradeda šakotis, kai nukerpama jų viršūnė – tai dracenos, jukos. Patartina karpyti bei formuoti ir žolinius augalus, nes seni jų stiebai numeta lapus ir tampa nedekoratyvūs. Tokius reikia išpjauti ir suteikti galimybę vešėti jauniems ūgliams (pilėjos, begonijos, peperomijos ir kt.). Kada, kur, kaip ir su kuo kirpti, sužinosite apsilankę Didžiajame šiltnamyje.
Kiekvienas galime net mažiausiose gyvenamosiose ir darbo erdvėse įsirengti žiemos sodą ir susikurti gražią bei sveiką aplinką!
Nuotraukose: 1) begonijų (Begonia 'Polomar Prince') žiedai; 2) ažūriniai begonijų (Begonia convolvulacea) žiedynai; 3) kalankė (Kalanchoe serrata); 4) kalankė (Kalanchoe fedtschenkoi 'Variegata'); 5) kalankė (Kalanchoe sp.); 6) tikroji dracena (Dracaena draco); 7) kalvorė (Echeveria derenbergii); 8) vaistinis rozmarinas (Salvia rosmarinus 'Prostratus'); 9) vaistinis rozmarinas (Salvia rosmarinus 'Prostratus'); 10) japoninė kamelija (Camellia japonica); 11) sidabrinė akacija (Acacia dealbata); 12) Ceiba insignis kamienas; 13) filodendras (Philodendron lundii); 14) priekyje elninis plačragis (Platycerium bifurcatum); 15) šlakuotosios begonijos (Begonia bowerae) žiedai.
1) 2) 3)
4) 5) 6)
7) 8)
9) 10) 11)
12) 13)
14) 15)