Vilniaus universitetas

MENIU

Naujienos

„EUROGARD IX“: BOTANIKOS SODAI – ŽMONIŲ IR AUGALŲ SUSITIKIMŲ VIETA

„Botanikos sodai – žmonių ir augalų susitikimų vieta“, – tokiu šūkiu prasidėjo Europos botanikos sodų kongresas „EuroGard IX“. Jau ketvirtį amžiaus besitęsiantis profesionalus forumas yra skirtas aktualiausioms šių dienų botanikos sodų gyvavimo temoms kaip kad biologinės įvairovės išsaugojimas, tyrimai, švietimas ir edukacija, botaniko sodų veikla ir plėtra, ir kt. Šių metų kongrese ypač didelis dėmesys buvo skirtas botanikos sodų, arboretumų ir parkų santykiams, bendradarbiavimo programoms bei projektams.

„EuroGard IX“ šiais metais vyko Budapešte gegužės 16–20 dienomis. Kongresas suteikė plačiai botanikos sodo specialistų bendruomenei galimybę dalintis žiniomis ir patirtimi, mokytis vieniems iš kitų, užmegzti naujas partnerystes. Pačių įvairiausių sričių specialistai, besidominantys biologinės įvairovės išsaugojimu, specializuota sodininkyste, visuomenės informavimu ir įtraukimu į sodų veiklas, moksliniais tyrimais ar botanikos sodo tvarkymu, turėjo galimybę susipažinti su kolegų pasiekimais.

Botanikos sodų atstovai kalbėjo apie paramą ir palaikymą Ukrainos botanikos sodams karo metu, kongreso dienomis vyko „tylus“ aukcionas kolegoms Ukrainoje paremti, surinktos pajamos iš meno kūrinių pardavimo yra skirtos Ukrainos botanikos sodams.

Magyar Posta (Vengrijos paštas) 9-ojo Europos botanikos sodų kongreso proga išleido oficialų pašto ženklą EUROGARD2022. Kongresą žyminčiame antspaude puikuojasi renginio logotipas – grafiko Krisztián Gál darbas.

Vilniaus universiteto botaniko (VU BS) sodą kongrese atstovavo direktorius dr. Audrius Skridaila, Žolinių dekoratyvių augalų grupės vadovė dr. Gitana Štukėnienė, Komunikacijos ir paslaugų skyriaus vadovė Aida V. Dobkevičiūtė, augalų kolekcijų vyr. kuratorė Ramunė Žemgulytė. Kongrese buvo pristatytos šios VU BS temos: „Biodiversity and Art: incorporation of nature and art projects in Vilnius University Botanical Garden activities” (žodinis pranešimas: Aida V. Dobkevičiūtė, dr. Audrius Skridaila), „Botanical Gardens As a Part Of European Cultural Heritage“ (žodinis pranešimas: Marketa Machackova, dr. Gitana Štukėnienė) ir „Plant Genetic Resources in Vilnius University Botanical Garden” (stendinis pranešimas, dr. Gitana Štukėnienė), pranešimų pristatymus rasite čia: https://bit.ly/3PxkEpj.

Kongreso dalyviai turėjo galimybę aplankyti Vácrátót nacionalinį botanikos sodą, leistis su vengrų specialistais pažintiniais takais Vengrijos žemumų druskingose stepėse ir pažinti ypatingą žemyninės stepės florą; taip pat natūralią Panonijos miško stepių augmeniją, išsaugotą Soroksaro botanikos sode ir kt.  

Kongresą organizavo Vengrijos medelynų ir botanikos sodų asociacija kartu su Eötvös Lóránd universiteto botanikos sodu, bendradarbiaujant su Europos botanikos sodų konsorciumu, Tarptautine botanikos sodų apsaugos organizacija ir organizacija „Planta Europa“.

NUOTRAUKOSE: 1) teminis pašto ženklas; 2-3) kongreso atidarymas ir dalyviai; 4) VU ir VDU kolegos; 5) A. V. Dobkevičiūtė; 6) G. Štukėnienė; 7) Vengrijos botanikos soduose ir stepėse.

1)

2) 3)

4) 5) 6)

7)