Vilniaus universiteto botanikos sodas jau septintą kartą kviečia V-XII klasių ir profesinių mokyklų mokinius bei kolegijų studentus dalyvauti floristikos darbų konkurse ir parodoje „Dūzgiam Kalėdas sode!”. Šio konkurso tikslas – populiarinti floristikos meną, ugdyti ir skatinti mokinių kūrybiškumą, saviraišką, iniciatyvumą bei galimybes, meninės interpretacijos poreikį, ekologinį švietimą ir pagarbą aplinkai. Registruokitės atsiunčiant užpildytą anketą ir pasirašytą anketos priedą, atlikite ir atsivežkite namų darbus, sukurkite konkursinį darbą VU Botanikos sode ir dalyvaukite darbų parodoje!
Kur vyks?
Vilniaus universiteto botanikos sode, Kairėnų g. 43, Vilniuje.
Konkurso eiga:
Registracija dalyvauti konkurse (reikia atsiųsti dalyvio anketas) |
2024 m. lapkričio 12–25 d. el. p. daiva.krutuliene@bs.vu.lt |
Namų darbo atlikimas (atvežamas į konkursą) |
Namų darbas atliekamas iki konkurso namuose, darbas atvežamas į konkursą. |
Konkursas | 2024 m. lapkričio 28 d., ketvirtadienį,10.00–14.00 val. |
Dalyvių registracija nuo 9.00 val. iki 9.45 val. Prašome nevėluoti! | |
Darbo pradžia – 10 val.
|
|
Konkurso ir namų darbų vertinimas | 2024 m. lapkričio 28 d., nuo 12.00 val. |
Darbų paroda Muziejuje, Lankytojų ir VU Botanikos sodo laureatų rinkimai |
2024 m. lapkričio 30–gruodžio 12 d. |
Apdovanojimai ir šventė | 2024 m. gruodžio 13 d., penktadienį, 15 val. |
Namų ir konkurso užduotys, konkurso eiga ir taisyklės numatyti konkurso TAISYKLĖSE (ATSISIŲSTI).
Dalyvio anketą atsisiųskite ČIA, o dalyvio anketos priedą ČIA.
Užpildytą anketą ir pasirašytą anketos priedą siųskite el. paštu daiva.krutuliene@bs.vu.lt iki lapkričio 25 d.
Daugiau apie renginį teiraukis el. paštu aida.dobkeviciute@bs.vu.lt
2024 m. namų ir konkurso užduotys:
1. A grupės dalyvių namų darbas – EGLUTĖS ŽAISLIUKAS „NYKŠTUKO KEPURĖLĖ“. Žaisliuko išmatavimai ne didesni nei 20x20 cm. Jo sukūrimui turi būti panaudotos tik gamtinės kilmės medžiagos (lapai, sėklos, samanos, šakos ir pan.), kurios gali būti natūralios, dažytos, lakuotos, klijuotos ar transformuotos. Ne gamtinės kilmės medžiagų (išskyrus pakabinimo siūlas/virvutė) naudoti negalima. Žaisliuko formai reikalavimų nėra, tačiau jis turi būti puošnus iš visų pusių. Žaisliukas turi būti paruoštas pakabinimui.
2. A grupės dalyvių konkursinis darbas – VAINIKAS „KALĖDŲ PASAKA“. Vainikas turi būti ne didesnis nei 50 cm skersmens, padedamas ant stalo. Jo sukūrimui turi būti panaudota ne mažiau nei 70 proc. gamtinės kilmės medžiagų. Medžiagos (lapai, sėklos, samanos, šakos ir pan.), kurios gali būti natūralios, dažytos, lakuotos, klijuotos ar transformuotos. Vainiko karkasas turi būti paruoštas iš anksto ir atsivežtas, dekoruojamas konkurso metu.
3. B grupės dalyvių namų darbas – FLORISTINIS PAVEIKSLAS „STEBUKLINGAS KALĖDŲ MIŠKAS“. Paveikslo išmatavimai nuo 40x40 cm iki 40x60 cm, pakabinamas ant sienos. Darbo sukūrimui turi būti panaudota ne mažiau nei 70 proc. gamtinės kilmės medžiagų. Medžiagos (lapai, sėklos, samanos, šakos ir pan.) gali būti natūralios, dažytos, lakuotos, klijuotos ar transformuotos. Paveikslo sukūrimui gali būti naudojamas porėmis, porėmis su drobe. Darbas sukurtas namuose ir paruoštas eksponavimui, pakabinimui.
4. B grupės dalyvių konkursinis darbas – FLORISTINIS DOVANOS ĮPAKAVIMAS „KALĖDŲ SENIO DOVANA“. Dovanos išmatavimai nuo 20 cm iki 30 cm, padedama ant stalo. Darbo sukūrimui turi būti panaudota ne mažiau nei 70 proc. gamtinės kilmės medžiagų. Medžiagos (lapai, sėklos, samanos, šakos ir pan.), kurios gali būti natūralios, dažytos, lakuotos, klijuotos ar transformuotos.
5. C grupės dalyvių namų darbas – KALĖDINIS PAKABINAMAS VAINIKAS SU LEMPUTĖMIS. Vainikas turi būti ne didesnis nei 50 cm skersmens, pakabinamas. Jo sukūrimui turi būti panaudota ne mažiau nei 70 proc. gamtinės kilmės medžiagų. Vainikas turi būti paruoštas pakabinimui prie sienos.
6. C grupės dalyvių konkursinis darbas – KOMPOZICIJA INDE „STEBUKLINGAS KALĖDŲ MIŠKAS“. Išmatavimai ne didesni nei 70 cm aukščio ir 40 cm pločio, pastatoma ant stalo. Sukūrimui
turi būti panaudota ne mažiau kaip 70 proc. gamtinės kilmės medžiagų. Gamtinės medžiagos gali būti natūralios, dažytos, lakuotos, klijuotos ar transformuotos, skinti gyvi augalai, svogūninės gėlės. Darbui
sukurti gali būti naudojamas papildomas techninis/ dekoratyvus karkasas. Kompozicijos karkasas gali būti paruoštas iš anksto ir atsivežtas. Darbas turi būti pilnai paruoštas eksponavimui 14 d. parodoje.
7. D grupės dalyvių namų darbas – EGLUTĖS ŽAISLIUKAS. Žaisliuko išmatavimai ne didesni nei 15x15 cm. Jo sukūrimui turi būti panaudotos tik gamtinės kilmės medžiagos (lapai, sėklos, samanos,
šakos ir pan.), kurios gali būti natūralios, dažytos, lakuotos, klijuotos ar transformuotos. Ne gamtinės kilmės medžiagų (išskyrus pakabinimo siūlas/virvutė) naudoti negalima. Žaisliuko formai reikalavimų
nėra. Žaisliukas turi būti paruoštas kabinimui ant eglutės.
8. D grupės dalyvių konkursinis darbas – ADVENTINIS VAINIKAS. Vainikas turi būti ne didesnis nei 50 cm skersmens, padedamas ant stalo. Jo sukūrimui turi būti panaudota ne mažiau nei 70 proc.
gamtinės kilmės medžiagų. Vainiko karkasas turi būti paruoštas iš anksto ir atsivežtas, dekoruojamas konkurso metu.
Konkurso dalyvių grupės:
A grupė – V-VIII klasių mokinys (-ė)
B grupė – IX-XII klasių mokinys (-ė)
C grupė – profesinės mokyklos mokinys (-ė) ar kolegijos studentas (-ė)
D grupė – mokinys (-ė) ir profesinės mokyklos mokinys (-ė) ar kolegijos studentas (-ė) su specialiaisiais poreikiais
Konkursą organizuoja VU Botanikos sodas
Konkurso partneris Lietuvos floristų asociacija
Informacinis rėmėjas žurnalas „Sodo spalvos“
APIE 2023 m. KONKURSO LAUREATUS SKAITYKITE ČIA
APIE 2022 m. KONKURSO LAUREATUS SKAITYKITE ČIA